سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

تعمیر و نگهداری پمپ شناور

چرا به نظر می رسد نقایص سیستم پمپ های شناور مسکونی قابل تشخیص نیست؟ برای مثال ، یک مونتاژ پمپ / موتور که 10 فوت از کف چاه 300 فوت معلق است ، مفهوم جدیدی را برای کلمه به ارمغان می آورد. علائم نیز با هم تداخل دارند ، بنابراین تشخیص دقیق در ابتدا می تواند گریزان باشد. با این وجود ، همواره پایداری و منطق برای برق کاران ماهر غالب است.

 

چرا به نظر می رسد نقایص سیستم پمپ چاه های عمیق و عمیق مسکونی قابل تشخیص نیست؟ برای مثال ، یک مونتاژ پمپ / موتور که 10 فوت از ته چاه 300 فوت معلق است ، معنی جدیدی را برای کلمه "غیرقابل دسترسی" به ارمغان می آورد. علائم نیز با هم تداخل دارند به طوری که تشخیص دقیق در ابتدا می تواند گریزان باشد. با این وجود ، همواره پایداری و منطق برای برق کاران ماهر غالب است.

 

این نوع جعبه کنترل پمپ شناوری شامل یک خازن ، رله و الکترونیک همراه است.

در این مقاله ، ما به سیستم پمپ تک فاز 3 سیم 240 ولت برای مصارف آب آشامیدنی ، که معمولاً بین 50 پا تا 300 فوت زیر درجه قرار دارد ، نگاهی خواهیم انداخت. این پمپ از یک چاه چوبی استیل تغذیه می شود که تا زمان مواجه شدن با بستر روی زمین امتداد می یابد - در این مرحله سنگ به خودی خود می شود.

 

سیستم سیم کشی پمپ شناور

یک سیستم 3 سیم (در واقع یک هادی زمین تجهیزات چهارم وجود دارد که در تعداد سیم ها حساب نمی شود) حاکی از وجود یک جعبه کنترل در داخل خانه است که شامل یک خازن بزرگ الکترولیتی ، ریزپردازنده و سایر لوازم الکترونیکی است (عکس 1). در مقابل ، یک سیستم 2 سیم از کنترل داخل خانه خارج می شود به طوری که خازن در داخل موتور زیر آب فاقد مهر و موم شده قرار دارد. اگرچه این ترتیب قرار دادن اولیه اولیه ارزانتر است ، اما هنگام ترمیم ، گزینه ها محدود هستند.

 

برای تشخیص کارآمد یکی از این سیستم ها ، لازم است ترتیب سیم کشی را که با آن سر و کار دارید ، بطور واضح درک کنید - حداقل بیرونی در جعبه کنترل و موتور. یک مدار شاخه 240 ولت از یک شکن دو قطبی در داخل پنل ورودی به یک سوئیچ فشار دو قطب خارج از قفسه اجرا می شود که با فشار کم برش خورده و فشار برش زیاد در داخل مخزن فشار فعال می شود. این قدرت تغییر یافته به پایانه های ورودی جعبه کنترل می رود.

 

جهت مشاهده لیست قیمت پمپ شناور روی لینک روبرو کلیک نمایید.www.bamintahvie.com

 

 

خروجی جعبه کنترل از ساختمان خارج می شود ، در همان سنگر با لوله آب دفن می شود و از داخل زمین در جاده های فلزی یا PVC که از داخل ورودی چاه از طریق گذرگاه طراحی شده برای آن منظور می شود ، بیرون می آید. در داخل درپوش چاه معمولاً با اتصالات سیم پیچ پیچ خورده است ، و سپس در امتداد لوله آب به موتور پمپ پایین می رود ، که با مجموعه ای از قلاب سه سیم (به علاوه تجهیزات زمین) مبله می شود. اینها از طریق اتصال دهنده های خرپا و لوله های کوچک گرما به کابل پمپ شناور وصل می شوند که همان کیت پاشش زیرزمینی است. سیمهای شکسته شده باید درون گیرنده گشتاور قرار گیرند - یک استوانه لاستیکی قابل ارتقا که مونتاژ پمپ / موتور را در مرکز نگه می دارد و حرکت چرخشی و چرخشی ضد سیم را به حداقل می رساند.

 

کابل پمپ ، که از پایانه های خروجی جعبه کنترل به دست می آید ، از هادی های پیچ خورده قرمز ، زرد و سیاه (به علاوه سبز) تشکیل شده است. از آنجا که آنها کاپشن نیستند ، باید بخش سرپوشیده را در جاده خاکی اجرا کنید. در مورد بخش فضای باز ، شما می توانید آن را دفن کنید ، تا آنجا که NEC مربوط است. با این حال ، مقررات مربوط به نصب چاه های ایالتی و محلی ممکن است خواستار RNMC خاکستری با لیست UL یا محافظت مشابه از سر چاه باشد.

 

جعبه کنترل با سوئیچ فشار و قطع اتصال منبع تغذیه موتور پمپ در پایین چاه را تنظیم می کند.

 

بسیاری از افراد تصور می کنند که کابل چاه از دو پا داغ و خنثی تشکیل شده است. بهرحال آن مورد مد نظر نیست. رنگ قرمز شروع ، سیاه رنگ است ، و رنگ زرد رایج است. یکی از کارکردهای جعبه کنترل ، انرژی دادن به قرمز برای مدت زمانی کوتاه است تا موتور پمپ بتواند به سرعت بیشتری برسد ، پس از آن سیاه به صورت آنلاین روشن می شود.

 

یکی از تولید کنندگان بزرگ جعبه موتور و کنترل را ارائه می دهد که توسط بسیاری از تولید کنندگان پمپ استفاده می شود. پمپ های شناور بر روی موتورها (با شافت خمیده مطابق) پیچ می شوند. با این حال ، یکی از تولید کنندگان بزرگ جعبه موتور و کنترل خود را می سازد ، که قابل تعویض نیستند. در مورد سایر موارد ، موتورها و جعبه های کنترل ممکن است تا زمانی که اسب بخار ، فاز و ولتاژ یکسان باشند تعویض شوند.

 

مزیت بزرگ در جعبه کنترل جهانی این است که این کاور شامل اجزای الکترونیکی است ، بنابراین می توانید بدون انجام هرگونه بازنگری ، آنها را جایگزین کنید.

 

قدم زدن در تشخیص

در عیب یابی سیستم پمپ غوطه وری غیرقابل کار ، شما باید سعی کنید بدون بیرون کشیدن غیر ضروری پمپ شناور از چاه و یا حفر کردن خط دفن شده ، مشکل را تشخیص داده و ترمیم کنید.

 

بیایید بگوییم که یک خانه دار دارای یک چاه حفر شده با یک پمپ شناور که در فاصله 500 متری خانه قرار دارد در عمق 300 فوت قرار دارد. شکایت این است که وقتی یک شیر آب روشن می شود ، آب وجود ندارد. صاحبخانه می گوید این سیستم چندین سال است که وجود دارد و هیچگاه مشکلی پیش نیامده است. از آنجا که در تمام تابستان باران زیاد است ، می توان کمبود آب در چاه را رد کرد. احتمال خوبی وجود دارد که پمپ به دلیل ماسه مانع از چرخش پروانه یا به دلیل گیر افتادن موتور خراب شود. اما از آنجا که کشیدن پمپ شناور که 300 پا تنظیم شده است کار نسبتاً دشواری است ، ابتدا سایر احتمالات را دنبال می کنید.

 

 

جهت مشاهده لیست قیمت پمپ شناور روی لینک روبرو کلیک نمایید.www.bamintahvie.com

 

این سیستم 3 سیم است و تمام الکترونیک ها در داخل جعبه جعبه کنترل نصب شده اند. پس از تأیید ولت متر درمورد برق بودن در پایانه های ورودی - که سیم کشی خانه و سوئیچ فشار را نشان می دهد عملکردی دارند - یک پوشش جدید از امتیاز صحیح اسب بخار به دست می آید. این پوشش شامل یک خازن ، رله ، میکروچیپ و سایر قطعات الکترونیکی است (عکس 2 در صفحه C26). هنگامی که در جای خود قرار گرفت ، از طریق کابل پمپ زیرزمینی 3 سیم (به علاوه تجهیزات زمینی) نیروی موتور پمپ را تأمین می کند. متأسفانه ، این رویه باعث نشده است که آب به مخزن فشار وارد شود ، بنابراین باید راه های دیگری نیز دنبال شود.

 

در این مرحله ، زمان تکنیک عیب یابی "تقسیم و تسخیر" است. ایده این است که وقتی یک سیستم از تعدادی مؤلفه متصل به صورت سریال - و نقطه انتهایی قدرت دریافت کننده نیست - کارآمدترین استراتژی انجام یک آزمایش در نقطه میانی برای محدود کردن فوکوس است ، قیمت پمپ شناور نه لزوماً فضایی بلکه از نظر دلایل احتمالی . نیمه بد را می توان به نوبه خود در نقطه میانی آن آزمایش کرد و به تکنسین اجازه می دهد تا به طور متد در محل مشکل صفر شود. این روش مخصوصاً هنگام کار بر روی ماشین آلات بزرگ پیچیده یا سیستم های سیم کشی بسیار مفید است.

 

در مورد سیستم پمپ شناور ، تصمیم گرفته می شود در سر چاه اندازه گیری هایی انجام شود. درپوش چاه برداشته می شود. سه سیم در آن نقطه غالباً با اتصالات سیم پیچ پیچ خورده ، که می توان آنها را برای دسترسی به نقاط تست حذف کرد. در غیر این صورت ، هادی ها را می توان با قفل شدن برق قطع کرد و بعداً با استفاده از اتصالات سیم پیچ شده سیلیکونی پر شد. اگرچه مشخص شده است که ولتاژ موجود است ، اما یک آمپمپ گیره فشار جریان سیم با اتصال مجدد سیم ها را نشان نمی دهد. بنابراین ، یک خطای خط زیرزمینی از بین می رود. قبل از کشیدن پمپ ، با مراجعه به اطلاعات چاپ شده در جعبه کنترل ، به جعبه کنترل برگردید و مقاومت و اندازه گیری جریان اضافی را انجام دهید.

 

با کمک کمکی و قدرت خاموش ، می توانید در حدود یک ساعت مونتاژ پمپ موتور را بکشید. اکنون زمان خوبی برای بررسی بصری کابل برای سایش یا آسیب های دیگر است. موتور را از کابل جدا کنید و برای جداسازی بیشتر مشکل ، تست های متر را به کابل انجام دهید. بیایید فرض کنیم کابل در وضعیت خوبی قرار دارد. اگر آزمایش آمپر فشار سنج اولیه ، جریان بیش از حد جریان را نشان می داد - و هیچ آسیبی به خط وارد نمی شود - به نظر می رسد موتور دارای یک یا چند سیم پیچ کوتاه ، ضبط شده است ، یا پمپ نمی چرخد. قبل از رها کردن کامل موتور ، این احتمال را در نظر بگیرید که رنگدانه موتوری یک اتصال کوتاه را بدست آورده است ، احتمالاً به دلیل صاعقه. این سیم کشی دارای یک کانکتور پلاگین در سمت راست موتور بوده و پس از جدا کردن کانال فلزی محافظ ، می توان آن را وصل کرد. در صورت بروز مشکل ، پمپ شناور را از روی موتور جدا نکنید و ببینید که آیا شافت موتور با دست چرخانده می شود یا خیر. اگر توقیف شد ، باید موتور را تعویض کنید. این به این دلیل است که این واحد پلمپ شده است. بنابراین ، بازسازی آن امکان پذیر نیست. اگر به نوبه خود تبدیل شود ، می توانید یک آزمایش پویا مختصر انجام دهید.

 

یک توصیه دیگر این است که مطمئن شوید زمین تجهیزات خوبی به شما وصل شده است. شما باید موتور را به یک تخته سه لا بزرگ و خشک ببندید. در هنگام انرژی موتور ، مورد فلزی را لمس نکنید. خیلی کوتاه آن را آتش بزنید ، زیرا به گونه ای طراحی شده است که برای اهداف خنک کننده در آب غوطه ور شده است.

 

اگر موتور کار کند ، احتمال اینکه پمپ شنار به ماسه وصل شده باشد ، وجود دارد. جدا کردن و تمیز کردن آن ، مجدداً واحدها و آزمایش مجدد یک ماده ساده است. می توانید پروانه های پمپ را بازرسی کنید و در صورت فرسوده یا آسیب دیده ، آنها را جایگزین کنید. اگر اجرا شود و خوانش متر خوب باشد ، پمپ را چند پا بالاتر تنظیم کنید تا مشکل عود نشود.

 

معمولاً مراحل فوق منجر به ترمیم موفقیت آمیز خواهد شد. اگر اینطور نیست ، باید مراحل خود را دوباره ببندید و ببینید که آیا شما یک فرض نادرست ساخته اید یا داده اشتباه را در جایی در امتداد خط قرار داده اید. همچنین ممکن است آسیب جزئی در کابل وجود داشته باشد که در هنگام بازرسی دیداری شما ظاهر نشده است. این می تواند گمراه کننده باشد و باعث شود شما در محافل دور شوید. توپ منحنی دیگری که ممکن است به سمت شما پرتاب شود ، زمانی است که دو یا چند خطا وجود دارد. پیدا کردن و تصحیح یکی از آنها عملکرد طبیعی را احیا نمی کند. جواب هر دو این مشکلات شامل استفاده از صبر ، استقامت و ادراک است. شما باید بیش از کل سیستم بروید ، مراحل انزوا را ادامه دهید و منطق را برای هر یک اعمال کنید.

 

فراتر از مبانی

اشتباهی که بسیاری از برق های اولیه اشتباه می کنند این است که فکر می کنند 5 دقیقه دیگر مشکل را پیدا می کنند. اگر روش شرح فوق مشکلی را نشان نمی دهد ، باید به روش های دیگر عیب یابی مراجعه کنید.

 

فرض کنید قرائت های موجود در درپوش چاه نشان می دهد که هیچ خطایی در کابل در داخل محفظه چاه وجود ندارد ، و موتور پمپ نیز خوب بوده است. قرائت اهم از پشت چاه به جعبه کنترل - با قطع سیم در چاه و درپوش جعبه کنترل - فاصله بین رسانای زرد و سیاه را نشان می دهد. خرید پمپ شناور سپس می دانید که گسل در قسمت زیرزمینی مدار است که مثلاً در عمق 4 فوت مدفون است. در این مرحله ، می دانید که حفاری لازم است.

 

از آنجا که زمان کفپوش پر هزینه است ، برنامه ریزی دقیق ضروری است. حداقل حفر مورد نیاز برای یافتن گسل چیست؟ آیا می توان از برش سیم برای خواندن در نقاط مختلف در امتداد کابل جلوگیری کرد؟ اگر دوباره از روش تقسیم و تسخیر استفاده می کنید ، می توانید در قسمت میانی قسمت زیرزمینی خط خط حفر کنید و قرائت ها را انجام دهید تا مشخص شود که نیمی از آن شامل گسل است. سپس این روند را با حفر کردن در قسمت میانی نیمه معیوب خط تکرار کنید - بخش باریک را بیشتر ببندید. این مقدار حفاری را که باید برای پیدا کردن نقطه دقیق خرابی انجام دهید ، محدود می کند. در مورد برش سیم برای اندازه گیری ، لازم نیست. یک ولتاژ پمپ شناور را به صورت سری با بار سنگین اعمال کنید و برای انجام آزمایش از آمپمتر گیره استفاده کنید.

 

شما همچنین ممکن است آنچه را که برخی از آنها به عنوان روشی حتی بهتر در نظر می گیرند در نظر بگیرید - روشی که شامل یک آزمایش پیچیده تر و حفر کمتر باشد. از خواندن های اهم از هر دو انتها استفاده کنید تا کوتاه پیدا کنید. اگر خواندن در خانه دو برابر خواندن در چاه است ، می دانید که فاصله یک سوم فاصله یا حدود 166 فوت از چاه است

 

 

جهت مشاهده لیست قیمت پمپ شناور روی لینک روبرو کلیک نمایید.www.bamintahvie.com